JavaScript is disabled. Please enable to continue!

Mobile search icon
Eurofins Estonia >> Lugemissaal >> Jätkusuutlikkus: tänapäeva ettevõtluse edu võti

Jätkusuutlikkus: tänapäeva ettevõtluse edu võti

Tänapäeva ettevõtlusmaastikul on jätkusuutlikkus kujunemas kriitiliseks edu saavutamise võtmeks. Ettevõtted, kes pööravad tähelepanu keskkonna ja ühiskonna heaolule, on paremas positsioonis, et luua klientidele pikaajalist väärtust nii majanduslikult kui ka sotsiaalselt. Jätkusuutlikkus ei ole enam lihtsalt trend, vaid vajalik strateegiline lähenemine, mis mõjutab otseselt ettevõtte mainet, kasumlikkust ja konkurentsivõimet. 

Peamised tegurid, mis jätkusuutlikkuse arendamise ettevõtetes niivõrd oluliseks teevad on järgnevad:

  • Ressursside kahanemine

Fossiilkütuste intensiivne kasutamine, loodusressursside ületarbimine ja saastamine avaldavad suurt mõju keskkonnale. Ettevõtted, kes ei tegele oma tegevuste keskkonnamõju vähendamisega, võivad silmitsi seista mitte ainult keskkonnakahjudega, vaid ka karmistuvate regulatsioonide ja ressursside hinna tõusuga.

  • Tarbijate nõudlus

Tarbijad muutuvad üha teadlikumaks toodete ja teenuste keskkonnamõjudest. Uuringud näitavad, et tänapäeva tarbijad on valmis maksma rohkem toodete ja teenuste eest, mis on toodetud keskkonnasäästlikult ning eetiliselt. Ettevõtted, kes ei suuda täita tarbijate ootusi, riskivad kaotada oma kliendibaasi. Jätkusuutlikkusest saab seega konkurentsieelis, sest see võimaldab ettevõtetel eristuda ja pälvida tarbijate usaldust.

  • Positiivne maine

Jätkusuutlik äritegevus aitab ettevõtetel luua positiivse kuvandi ja tugevdada oma brändi. Sellega kaasneb sageli positiivne meediakajastus ja suurem tarbijate lojaalsus. Lisaks on jätkusuutlikkusest saanud oluline komponent ka töötajate värbamisel, kuna paljud spetsialistid eelistavad töötada ettevõtetes, mis jagavad nende väärtusi ja vastutustunnet ühiskonna ees.

  • Jätkusuutlik kasum

Kuigi jätkusuutlike praktikate rakendamine võib algselt nõuda suuremat investeeringut, toovad need pikas perspektiivis sageli kaasa märkimisväärset kokkuhoidu. Energiatõhusate tehnoloogiate kasutuselevõtt, jäätmete vähendamine ja ringmajanduse põhimõtete järgimine võivad oluliselt vähendada tegevuskulusid. Lisaks vähendavad jätkusuutlikud ettevõtted riske, mis on seotud regulatsioonide karmistumise, trahvide või tarnijate survega.

Sertifikaadid - kindel garantii jätkusuutlikkusele

Ökosertifikaadid, nagu näiteks EU Ecolabel, BREEAM või Blue Angel, annavad klientidele ja koostööpartneritele kindluse, et ettevõte täidab rahvusvaheliselt tunnustatud keskkonnastandardeid ja järgib jätkusuutlikke põhimõtteid oma toodete või teenuste pakkumisel. Eurofins pakub sertfitseerimisteenuseid laiale valikule toodetele ja äriprotsessidele.

EL ökomärgis

Euroopa Liidu ökomärgis tõendab toodete ja teenuste keskkonnasõbralikkust, keskendudes nende kogu elutsüklile, alates tooraine hankimisest kuni jäätmekäitluseni. See on ainus ISO 14024 standardeid järgiv ökosertifitseerimise skeem mis on tunnustatud üle kogu Euroopa Liidu.

EMICODE® EC1

Rahvusvaheliselt tunnustatud märgis, mis näitab, et toode vastab eriti madala emissiooni standarditele, tagades siseõhu kvaliteedi säilimise ehitusmaterjalide kasutamisel.

GUT märgis

Tekstiili- ja põrandakattematerjalide sertifikaat, mis keskendub toodete madalatele emissioonidele ja ohutusele, tagades, et vaibad ja põrandakatted ei saasta siseõhku kahjulike kemikaalidega.

Sinine ingel märgis

Saksamaal tunnustatud keskkonnamärgis Sinine ingel (Blue angel), mis näitab, et toode vastab rangeimatele keskkonna- ja tervisestandarditele, olles keskkonnasõbralik kogu elutsükli vältel.

Põhjamaade luik märgis

Põhjamaade ametlik ökomärgis (Nordic Swan), mis hindab toodete ja teenuste keskkonnamõju ning soodustab säästvat tootmist ja tarbimist Põhjamaades.

BREEAM märgis

Rahvusvaheline standard hoonete jätkusuutlikkuse hindamiseks, mis võtab arvesse ehitusprotsessi keskkonnamõjusid, energia- ja veetõhusust ning sotsiaalset jätkusuutlikkust.

Vegan märgis

Rahvusvaheliselt tunnustatud sertifikaat, mis kinnitab, et tooted ei sisalda loomset päritolu koostisosi ega ole seotud loomkatsetega. Seda kasutatakse laialdaselt toiduainete, kosmeetika ja teiste tarbekaupade puhul, tagades tarbijatele, et tooted vastavad rangetele veganluse põhimõtetele ja on loomadele eetilised.

Liituge juhtivate ettevõtetega ning taotlege sertifikaate meie abiga – võtke meiega ühendust, et viia oma tooted vastavusse rahvusvaheliste standarditega.